خبر

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید «آلی شیمی قم»

شرکت‌ها و تولیدکننده‌هایی در کشور وجود دارند که عموم مردم به‌صورت مستقیم با این شرکت‌ها در ارتباط نیستند حتی برند آنها برای عامه مردم ناآشنا است، اما باید بدانیم پشت‌صحنه تولید و برندینگ یک محصول با حضور تلاشگرانی صورت می‌گیرد که همواره گمنام هستند. بااین حال حضور این شرکت ها به ویژه در بحث تامین مواد اولیه بسیار تاثیرگذار است. یکی از این شرکت‌های گمنام در برند محصولات بهداشتی و صنعتی اما برندینگ در تولید مواد اولیه بسیار باکیفیت و قدمت دار شرکت آلی شیمی قم است.

این شرکت در سال ۱۳۷۸ به‌منظور تولید گلیسیرین با استفاده از دانش فنی داخلی در شهرک صنعتی شکوهیه قم تاسیس شد و از آن زمان تاکنون این شرکت محصولات متنوعی را تولید می‌کند که بخش اعظم آن، پایه اصلی محصولات بهداشتی و صنعتی در کشور است.شرکت آلی شیمی قم در زمینی حدود ۶ هزار و ۸۰۰ مترمربع قرار دارد و توانسته در سه بخش تولیدات مستمری در سه محصول گلیسیرین صنعتی، انواع اسید چرب شامل اسید چرب سویا درجه‌یک، اسید چرب سویا درجه‌دو، اسید چرب آفتابگردان درجه‌یک، اسید چرب پنبه‌دانه و اسید چرب اولئیک و همچنین پی صنعتی (مواد اولیه صابون) داشته باشد.

مصرف ۱۰۰درصدی تولید در داخل کشور

نکته قابل‌توجه این شرکت تامین نیاز داخلی کشور است؛ به‌نحوی‌که محصولات آلی شیمی قم به‌طور کامل توسط شرکت‌های مربوطه تهیه‌شده و به مصرف می‌رسد و این شرکت با تمام توان و ظرفیت بازوی حمایتی و اصلی شرکت‌های بزرگی است که در حال حاضر در بخش شوینده، محصولات بهداشتی و صنعتی سرآمد هستند. به‌‌رغم تحریم‌های چندساله و نقش آن در اقتصاد کلان کشور برخی از شرکت‌‌ها ازجمله شرکت آلی شیمی با تکیه‌بر توان و ظرفیت مهندسی و علمی توانسته گام‌های اساسی در تولید محصولات و افزایش توان داخلی داشته باشد. این شرکت در سال ۹۸ توانسته با افزایش ۱۰۰درصدی تولید و ارتقای کیفیت یکی از شرکت‌های موفق در سال ۹۸ باشد و همین سوددهی بالا باعث شده مدیران این شرکت برنامه‌های منسجمی برای سال ۹۹ داشته باشند. شرکت آلی شیمی قم برنامه افزایش ظرفیت تولید در سال ۹۹ را دارد و به دنبال اجرایی کردن برنامه‌ها و طرح‌هایی است که علاوه بر تولید محصولات باکیفیت، اشتغال‌زایی را نیز به دنبال داشته باشد. هدف این شرکت ایجاد سیستم بهبود مستمر در خطوط تولید و دقت در انجام فرآیند در شرایط بهینه برای دستیابی به محصول باکیفیت با بهره‌گیری از کارکنان آموزش‌دیده است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *